Sıralama Kartları 6'li
Sıralama Kartları 6'li

Sıralama Kartları 6'li (RHB6402)

Marka : Yuka Kids
Fiyat : ₺300,00(KDV Dahil)
₺35,18 'den başlayan taksitlerle

Sıralama Kartları 6’li

 

 

 

Muhakeme, ilişkilendirme, dikkat yöneltme, ifade becerilerinin gelişimi ve genel olarak zeka gelişimini desteklemeyi hedefler. Okul öncesi (4-6 yaş arası) çocukların eğitiminde ve özel eğitimde kullanılabilir.

 

KARTLARI NASIL KULLANABİLİRSİNİZ?

1. 1.Eylemleri adlandırma: Karttaki kişi ve nesnelerin ne olduğuna ilişkin sorular sorulur.

2. 2.Olayı oluş sırasına göre sıralama: Her bir olayı anlatan kartlar karışık olarak çocuğun önüne bırakılır ve kartları oluş sırasına göre dizmesi sağlanır. Gerekirse birkaç olayın doğru sıralanışı çocuğa gösterilir.

3. 3.Kartlardan hikâye oluşturma: "Hadi kartlara bakarak bir hikâye oluşturalım” denilir ve olayın ilk kartı çocuğa gösterilir. Resimli kartta gördüklerini anlatması söylenir. Gerektiğinde 5N-1K (kim, ne, ne zaman, nerede, nasıl ve neden) soruları ve hikâyenin akıcılığını sağlayıcı ipuçlarıyla hikaye oluşturma süreci desteklenir ve hikaye zenginleştirilir.

4. 4.Olayın sonucunu tahmin etme: Olayı anlatan ilk kart çocuğa gösterilir (örneğin, elinde pantolon olan çocuğun olduğu kart). Ne yapıyor, sorusu sorulur: Çocuk muhtemelen şöyle cevap verecektir: "Elinde pantolon var veya çocuk pantolonu tutmuş.” Sence ne yapacak, diye sorulur veya sen olsaydın ne yapardın, gibi sorularla empati kurması ve kendisi hakkında farkındalık düzeyinin yükselmesi sağlanır.

 

Not: Bu kartlar, Sıralama Kartlarıyla Yaşam Becerileri Seti adlı üründeki kartlar kullanılarak oluşturulmuştur.

 

Adı: : Sıralama Kartları 6’l

 

ISBN: 9786057871565

 

Adet: 96 kart.

 

Kartlar 350+350 gr sıvalı

 

Amerikan bristol kağıda basılmıştır.

 

 

 

Ortalama 7X10 cm ebatındadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR