PARMAK AĞIRLIKLARI
PARMAK AĞIRLIKLARI

PARMAK AĞIRLIKLARI (RHB1799)

Marka : Yuka Kids
Fiyat : ₺858,00(KDV Dahil)
₺100,61 'den başlayan taksitlerle

PARMAK AĞIRLIKLARI AĞIRLIK EŞLEME VE BEDENSEL FARKINDALIK

 


İçerik:

3 farklı ağırlıkta 12 adet tüp.


Montessori Sensory Materials


Parmak ağırlık setimizin amacı çocukların parmak kaslarını geliştirerek, bu yöndeki becerileri daha kolay yapabilmelerini desteklemektir. Ayrıca ağırlık eşleme çalışması yaptırılarak bedensel farkındalık duygusunu geliştirip güçlendirmektir.


Egzersiz Çalışması:


Önce hafif ağırlıkları ikişer olarak çocuğun parmaklarına takın ve bir yerden bir yere aktarmasını sağlayın. Sonra ağırlık düzeyini artırarak süreci devam ettirin. Belli aralıklarla tekrar ettirin ve diğer kas gelişimi materyal ve oyunlarla çalışmayı zenginleştirin.


Eşleme Çalışması:


Aynı renkteki ağırlıkları bir tarafa (örneğin yeşil), diğer renktekileri (örneğin sarı) bir başka tarafa bırakın. Ağırlıklardan bir tanesini (örneğin yeşil) alarak ağırlığı hissetmesini sağlayın. Sonra aynı ağırlığa sahip ağırlığı, diğer renkteki ağırlıkların içinde bulmaya çalışsın. Doğru ağırlığı bulunca yeşil renkli ağırlığı ayrı bir yere bıraksın, diğer ağırlığı sarı ağırlıkların arasına bıraksın ve sarıların yerini değiştirin. Sonra yeşil ağırlıklardan birini daha alsın ve onun eşini bulmaya çalışsın. Bütün yeşil ağırlıkların eşini buluncaya kadar oyunu sürdürün. Böylece 3 farklı ağırlığa sahip ağırlıkların eşlerini bulsun.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR