MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 
 
1. 18 yaşından küçük kişiler Güneş Yayıncılık(www.rehabilitasyonkitaplari.com)'dan alışveriş yapamaz.                                   rehabilitasyonkitaplari.com çocuklara yönelik ürünler satışa sunmaktadır; ancak bunları yetişkinlere satmaktadır.
 
2. Güneş Yayıncılık'dan kredi kartı (Visa, MasterCard), kapıda ödeme ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. 
 
3. Güneş Yayıncılık tüm siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde e-fatura eşliğinde teslim edecektir. Yapılan alışverişlerdeki tüm fiyatlar TL olarak ifade edilmiştir. KDV oranları kitapta %0, diğer ürünlerde %18'dir.
 
4. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Güneş Yayıncılık sorumludur.
 
5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
 
6. Güneş Yayıncılık sattığı binlerce ürün için stok tutmaktadır. Ancak yoğun talep gören ve depomuzda kalmayan bazı ürünleri müşterilerinin siparişlerine göre tedarik etmektedir. Tüm ürünler için listeler hergün güncellense de sipariş verilen bazı ürünler teminci kuruluşların stoklarında da tükenmiş olabilir. Böyle durumlarda ilgili bölümümüz tarafından size telefon veya e-posta ile bilgi verilir ve ürün bedeli karşılığı bloke edilen tutar kredi kartınızdan kaldırılır.
 
7. Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı Türkiye içindeyse Aras kargo ve Sürat Kargo ile yapılır. 
 
8. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda [email protected]'a e-posta gönderebilirsiniz. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden; Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Güneş Yayıncılık, ürünü yeniden temin edip, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.
 
9. Müşteri, hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin teslim aldığı veya sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren yedi gün içerisinde malı veya hizmeti reddederek sözleşmeden cayma hakkının var olduğunu ve cayma bildiriminin satıcı/sağlayıcıya ulaşması tarihinden itibaren malı geri almayı Güneş Yayıncılık taahhüt eder. Bu tür ürünlerde cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ve ürünün/ürünlerin Güneş Yayıncılık'a ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli müşteriye iade edilir. Ancak, müşteri tarafından fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler müşteriye iade edilemez. Ürün iadesinde her iki yönlü kargo ücreti müşteriden alınır.
 
10. Güneş Yayıncılık(www.rehabilitasyonkitaplari.com)ithalat ve ihracat mevzuatlarındaki kısıtlardan ötürü şu aşamada yurtdışına siber market dükkanı ürünlerini siparişi almamaktadır.
 
11. Müşteri,Güneş Yayıncılık(www.rehabilitasyonkitaplari.com)internet sitesinde, sözleşme konusunu oluşturan tüm                 ürünlerin esaslı nitelikleri, özellikleri, KDV dahil satış fiyatı, ödeme ve teslimat şekli ile tedarik ve teslim sürelerine                     ilişkin esaslı bilgileri okuyup ürünler hakkında tüm bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgiler doğrultusunda elektronik                   ortamda satınalmaya ilişkin onayı verdiğini kabul ve beyan eder.Güneş Yayıncılık(www.rehabilitasyonkitaplari.com)'dan             alışveriş yapan kişi yukarıdaki tüm maddeleri elektronik ortamda okuyup, kabul edilip, teyit etmiş sayılır. Bu sözleşmede             düzenlenmemiş hususlarda 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri uygulanır. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR