EĞLENEREK R ÖĞRENİYORUM
EĞLENEREK R ÖĞRENİYORUM

EĞLENEREK R ÖĞRENİYORUM (RHB1702)

Fiyat : ₺220,00
₺25,80 'den başlayan taksitlerle

EĞLENEREK R ÖĞRENİYORUM

Eğlenerek /R/ öğreniyorum kitabı konuşma sesi bozukluğu olan ve /r/ sesini yanlış üreten çocuklara yönelik hazırlanmıştır. Kitap hem resimli hem de yazılı kısımlardan oluşur. Bu nedenle hem okul öncesinde olan ve okuma bilmeyen çocuklarla, hem de okul çağındaki çocuklarla kullanılabilir. Kitapta /r/ sesinin üretimi, işitsel olarak ayırt edilmesi ve ses farkındalığı geliştirmeye yönelik çok sayıda egzersiz yer alır.

 

 

 

Konuşma sesi bozuklukları ile çalışılırken temel olarak iki aşama vardır. İlki hedef sesin öğrenilmesi diğeri ise öğrenilen sesin günlük konuşmaya aktarılabilmesidir. Konuşma seslerin yanlış üretilmesi bir alışkanlığa dönüştüğünden doğru sesin günlük konuşmalarda kullanılabilmesi için bir tekrar süreci gerekmektedir. Bu yapılırken kolaydan zora doğru giden bir sıra gözetilir.

 

 

 

 

 

Bu kitap hem dil ve konuşma terapistlerine terapide yardımcı olmak hem de anne-baba ve diğer eğitimciler tarafından öğrenilen sesin pekiştirilmesini sağlamak üzere evde veya okulda tekrarlar yapmak için kullanılabilir. Yapılan egzersizlerin resimli ve eğlenceli olması öğrenme sürecini kolaylaştıracaktır.