DİZGE 5-6 YAŞ EĞİTİM SETİ + AHŞAP ÇÖZÜM PANELİ
DİZGE 5-6 YAŞ EĞİTİM SETİ + AHŞAP ÇÖZÜM PANELİ
DİZGE 5-6 YAŞ EĞİTİM SETİ + AHŞAP ÇÖZÜM PANELİ

DİZGE 5-6 YAŞ EĞİTİM SETİ + AHŞAP ÇÖZÜM PANELİ (RHB1879)

Fiyat : ₺140,00(KDV Dahil)
₺16,42 'den başlayan taksitlerle

DİZGE 5-6 YAŞ EĞİTİM SETİ + AHŞAP ÇÖZÜM PANELİ

 


İçerik:


11 x DİZGE Kitapçık11 adet olan kitapçıkların sıralaması ise şu şekildedir:

 


İşitsel Odaklanma 1


Bu kitap; dikkati işitsel bir uyaran üzerine odaklayabilme ve dinleme becerilerini geliştirmektedir. Aynı zamanda kitapta yer alan egzersizler sayesinde çocukların gelişim dönemine uygun olarak sayı, nesne, yer-yön, geometrik şekil, renk kavramları pekiştiren kelime haznesi de artmaktadır.

 


İşitsel Bellek


Bu kitap, dikkatle dinleme, hatırlama, hafızayı güçlendirme, dinlediğini kaydetme ve depolama becerilerini geliştirmektedir. Kitapta yer alan egzersizler, çocukların odaklanma becerilerini arttırdığı gibi, bilişsel süreçlerini de aktive etmektedir.

 


İşitsel Çağrışım


Bu kitap, sözcükler arasında anlamlı ilişkiler kurarak bağlantısal düşünme becerisini geliştirmektedir. Kitapta yer alan egzersizlerle hem genelden özele hem de özelden genele çıkarımlarda bulunan çocukların soyutlama ve muhakeme becerileri de desteklenmektedir.İşitsel Sıralama


Bu kitap, ilişki kurma, akıl yürütme, aktif dinleme ve dikkati sürdürme becerilerini geliştirmektedir. Kitapta yer alan egzersizlerle, çocukların art arda gelen olay dizisini, kendi özel sırasında hatırlama becerileri artmaktadır.

 


 İşitsel Odaklanma 2


Bu kitap, işitsel uyarana odaklanıp dilin anlaşılması, doğru algılanıp değerlendirilmesi ile ilgili becerileri geliştirmektedir. Kitapta yer alan egzersizlerle, çocukların işitsel uyarana odaklanıp dikkatini sürdürebilme becerileri artmaktadır.

 


İşitsel Tamamlama


Bu kitap, işitsel bilgideki eksikliği, ipuçlarını kullanarak tamamlayabilme becerisini geliştirmektedir. Kitapta yer alan egzersizlerle üst düzey bilişsel fonksiyonlar daha işlevsel hale gelmektedir.

 


İşitmatik


Bu kitap, işitsel olarak verilen matematik problemlerini dinleyip, dikkatini belli bir probleme yönlendirebilme ve problemi algılayıp, hafızada tutarak zihinden işlem yapabilme becerisini geliştirmektedir.

 


İşitsel Organizasyon


Bu kitap; dikkatin önemli bir fonksiyonunu harekete geçirerek, parça-bütün ilişkisi kurma becerisini geliştirmektedir. Kitapta yer alan egzersizlerle, çocuğun dinlediği metinle ilgili ayrıntıları hafızasında tutarak, istenilen bilgiyi hatırlayabilme becerileri artmaktadır.

 


Fonolojik Farkındalık 1-2


Bu iki kitap, okuma-yazma sürecinde önemli bir role sahip olan ve sözcüğü oluşturan ses birimlerini fark edebilme, ayırabilme ve ortak seslerden oluşan sözcükleri çözümleyebilme becerilerini geliştirmektedir.

 


Uygulayıcı El Kitabı

 

 

 

 


Uygulayıcı tarafından kullanılacak olan bu kitapta, görselleri içeren kitapların yönergeleri ve onlara ait maddeler yer almaktadır. Sadece uygulayıcının (ebeveyn veya eğitimci) gördüğü ve çocuklar için ses kaynağı niteliği taşıyan bir el kitabıdır.