DİKKAT VE İŞİTSEL ZEKAYI GELİŞTİRME 3-4 YAŞ (DİZGE)
DİKKAT VE İŞİTSEL ZEKAYI GELİŞTİRME 3-4 YAŞ (DİZGE)
DİKKAT VE İŞİTSEL ZEKAYI GELİŞTİRME 3-4 YAŞ (DİZGE)
DİKKAT VE İŞİTSEL ZEKAYI GELİŞTİRME 3-4 YAŞ (DİZGE)
DİKKAT VE İŞİTSEL ZEKAYI GELİŞTİRME 3-4 YAŞ (DİZGE)

DİKKAT VE İŞİTSEL ZEKAYI GELİŞTİRME 3-4 YAŞ (DİZGE) (RHB1208)

Fiyat : ₺230,00
₺26,97 'den başlayan taksitlerle

DİKKAT VE İŞİTSEL ZEKAYI GELİŞTİRME 3-4 YAŞ (DİZGE)

 

 

 

SETİN İÇERİĞİ

 

 

• 11 adet kitapçık

• bambinoYUP Kontrol Kutusu

• DİZGE EĞİTİM SETİ Çantası

 

 

YORUMLAR

 

"(...)Şüphesiz bu tür girişimler özellikle öğrenme güçlüğü yaşayan ve özel gereksinime ihtiyaç duyan çocukların eğitsel süreçlerini desteklemekte son derece etkili olmuştur. Bununla beraber öğrenme süreçlerinde bilgi, sadece görsel yoldan değil işitsel yoldan da elde edilmektedir. Dolayısıyla işitsel yoldan da desteklenerek çocuğu daha bütüncül yaklaşımla ele almak mümkündür.Ancak işitsel algılamanın ele alındığı eğitim programlarına ve eğitim malzemelerine ulaşmak, görsel algılamadaki kadar kolay olmamaktadır.Hazırlanmış olan "İşitsel Zekâyı ve Dikkati Geliştirme Seti" tam da bu ihtiyacı karşılar niteliktedir. (...)"

 

 

Doç.Dr. Müge YÜKSEL

M.ÜAtatürk Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Ana Bilim Dalı

İstanbul,Kasım-2016

 


“İşitsel dikkati artırmanın yanı sıra dinleme becerilerini ve çocukların sorun çözme yeteneğini artırarak sosyal iletişim becerilerini, dil-bilişsel süreçleri ve zekâyı geliştirmektedir. İçeriğinde değerlere vurgu yapılmış ve çocukların karakter gelişimine katkıda bulunulmuştur. Aynı zamanda Türk kültür ve aile yapısına uygun olarak hazırlanmıştır. Ayrıca bu setle işittiğine odaklanıp onu işleyebilen çocuk, cevapları görsel olarak tanıdığı için aynı zamanda görsel dikkate yönelik becerilerini de geliştirmektedir. Uygulama esnasında sabit bir zaman sınırı olmamakla birlikte, uygulayan kişi, mevcut grubun ve egzersizin zorluğuna bağlı olarak uygun bir zaman aralığı bırakır. Uygulama sırasında çocukların önünde sadece görselleri içeren ilgili kitap ve cevapların verildiği kontrol kutusu bulunmaktadır. Uygulayıcının okuduğu yönergeleri ve soruları dinleyen çocuk, kendinden isteneni kitaptaki görsellerden bulup kontrol paneline cevap olarak işlemektedir.”

 

Psk.Dan. Arzu ERDOĞAN

 

Psk.Kaniye Cantürk AYER

 

 

 KAZANIMLAR

 

Dikkat ve işitsel zekâyı geliştirmek amacıyla hazırlanmış olan bu set ile çocukların;

- Dinlediğine odaklanma

- İşittiğini anlama ve kavrama

- Muhakeme kurma

- Bağlantısal düşünme

- Mevcut bilgiyle doğru tahminde bulunarak sonuca ulaşma

- Fonolojik farkındalık

- Bellek

- Dil-bilişsel becerileri geliştirmektedir.

 

Sette yer alan egzersizler aynı zamanda çocukların sorun çözme becerilerini geliştirerek sosyal gelişimlerine; değerlere vurgu yaparak da değer kazanımlarına katkı sağlamaktadır.